Trending

Evden çalışanlar daha mutlu çıktı!


Yapılan bir araştırma, tam zamanlı uzaktan çalışanların işlerinde hiçbir zaman uzak olmayan çalışanlara göre % 22 daha fazla mutlu olduklarını bildirdi.

e456d2c46f42-2615807_810x458-jpg
Evden çalışanlar daha mutlu çıktı!
Giriş06.08.2020 14:01

Uzaktan çalışanlar daha iyi iş-yaşam dengesi, odaklanma ve daha az strese sahip olduklarını bildirdiler. İşçilere daha fazla esneklik sağlayan şirketlerin onları ellerinde tutma olasılığının daha yüksek olduğu çıktı.
Uzaktan çalışanlar da daha uzun saatler çalışacak; ancak  çalışanlara göre haftada 40 saatin üzerinde çalıştıklarını % 43 daha fazla bildirdiler.

Son yıllarda, işletmeler, çalışanları mutlu ve üretken tutmak için giderek daha fazla uzaktan çalışma düzenlemeleri sundular . Şimdi, yeni bir çalışma, uzaktan çalışanların gerçekte ne kadar minnettar olduğunu ve şirketinizin bundan ne kadar fayda sağladığını ölçtü.

Video konferans şirketi Owl Labs, 2019 State of Remote Work raporu için 22-65 yaşları arasındaki 1.200 ABD'li çalışana anket yaptı ve düzenli olarak uzaktan çalışan çalışanların, yerinde çalışanlardan daha mutlu olduğunu ve şirketlerinde daha uzun süre kaldığını gördü  . Ankete katılan 1.200'den fazla kişiden% 62'si en azından zamanın bir kısmında uzaktan çalışıyor.
 

Evden çalışanlar daha mutlu

Yayınlanan araştırmada, tam zamanlı uzaktan çalışanlar, işlerinde asla uzaktan çalışmayanlara göre % 22 daha fazla mutlu olduklarını söylediler. Katılımcıların uzaktan çalışmaya karar vermelerinin nedenleri daha iyi iş-yaşam dengesi (% 91), artan üretkenlik / daha iyi odaklanma (% 79), daha az stres (% 78) ve işe gidip gelmekten kaçınmak (% 78) idi.

Owl Labs, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çalışanların kendilerine daha fazla esneklik sunan şirketlere daha sadık olduklarını da buldu. Ankete katılan uzaktan çalışanlar, önümüzdeki beş yıl boyunca şantiyedeki çalışanlara göre% 13 daha fazla mevcut işlerinde kalacaklarını söylediler.

Rapora göre sadece uzaktaki çalışanlar daha mutlu değil, aynı zamanda daha uzun saatler çalışmaya hazırlar. Uzaktan çalışanlar, haftada 40 saatten fazla çalıştıklarını, şantiyedeki çalışanlardan% 43 daha fazla çalıştıklarını söylediler. 

Rapor ayrıca, uzaktan çalışanlar ile şantiyede çalışanlar arasındaki diğer farklılıkları da ortaya çıkardı; örneğin, uzaktan çalışanların yılda 100.000 $ 'dan fazla kazanma olasılığının iki katından fazla olduğunu buldu. Ve kurumsal merdivende yükseldikçe, ankete katılanların uzaktan çalışma ayrıcalığına sahip olma olasılıkları da o kadar yüksek oluyordu

Tek mutsuz eden şey "çok çalışmak"

Bu dönemde evden çalışanlar en çok, işe giderken zorunlu olarak yaptıkları iş dışı bazı uygulamalardan kurtulduklarına memnun oldular; rahat giyinebilmek (%82), makyaj, traş gibi özel bir hazırlık yapmak zorunda olmamak (%69) ve yemek seçimine dikkat etmek zorunda olmamak, özellikle soğan, sarımsak gibi yiyecekleri rahatça yiyebilmek (%65). İstediği zaman çalışmak (%65), toplantıları online yapmak (%60) ve işe daha iyi odaklanmak (%49) da evden çalışmanın nimetleri arasında görünüyor.Fakat evden çalışanlar,  daha uzun saatler çalışmak durumunda kalıyorlarsa bu olay onları hiç mi hiç memnun etmiyor.

İçeriği Oylayabilirsiniz
Yorum Yapmak için Tıklayınız.